Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про проведення обов’язкової евакуації мешканців із 12 населених пунктів прикордоння. Вона стартує 1 липня 2026 року та триватиме два місяці. Також продовжено заходи обов’язкової евакуації ще у семи селах, де її оголошували раніше.
Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію населення з низки прикордонних населених пунктів. Про це повідомив начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
За його словами, таке рішення ухвалене на підставі звернення військових через безпекову ситуацію на прикордонні.
З 1 липня 2026 року обов’язкова евакуація розпочнеться у 12 населених пунктах чотирьох територіальних громад області.
До переліку увійшли:
Корюківська громада:
- Прибинь;
- Шишківка;
- Рудня.
Городнянська громада:
- Лемешівка;
- Мощенка.
Новгород-Сіверська громада:
- Вороб’ївка;
- Камінь;
- Кам’янська Слобода;
- Карабани;
- Чайкине.
Семенівська громада:
- Газопровідне;
- Олександрівка.
Крім того, Рада оборони продовжила заходи обов’язкової евакуації у семи прикордонних селах, де відповідне рішення було ухвалене ще взимку.
Йдеться про такі населені пункти:
Сновська громада:
- Гірськ.
Городнянська громада:
- Берилівка.
Новгород-Сіверська громада:
- Бучки;
- Грем’яч;
- Будо-Вороб’ївська.
Семенівська громада:
- Костобобрів;
- Залізний Міст.
За інформацією громад та районних військових адміністрацій, у цих населених пунктах наразі проживає близько тисячі людей, серед яких 120 дітей.
«Алгоритм дій уже напрацьований. Жителів поінформують про місця збору. Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей — обов’язкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені», — повідомив В’ячеслав Чаус.
Очікується, що евакуаційні заходи триватимуть протягом двох місяців. Влада закликає мешканців прикордонних населених пунктів відповідально поставитися до питання безпеки та скористатися можливістю виїхати із зон підвищеної небезпеки.


